« Układ oddechowy

Leki stosowane w chorobach obturacyjnych dróg oddechowych

Produkty lecznicze


Accolate

Zafirlukast, substancja czynna leku Accolate, naleŜy do grupy leków nazywanych antagonistami receptorów leukotrienów LTC4, LTD4 oraz LTE4. Działanie leku polega na zmniejszeni (...)
AstraZeneca UK Ltd.


Alvesco 160

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika

Alvesco 80, 80 μg/dawkę inhalacyjną; aerozol inhalacyjny, roztwór (...)
Takeda Pharma Sp. z o.o.


Alvesco 80

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika

Alvesco 80, 80 μg/dawkę inhalacyjną; aerozol inhalacyjny, roztwór (...)
Takeda Pharma Sp. z o.o.


Asmanex Twisthaler

Asmanex Twisthaler zawiera mometazonu furoinian, który należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami lub steroidami.

Nie należy mylić kortykosteroidów ze steroidam (...)
MSD Polska Sp. z o.o.


Atimos

Atimos jest lekiem do stosowania wziewnego, którego substancja czynna dociera bezpośrednio do płuc, gdzie działa. Jest on stosowany w leczeniu objawów (świszczącego oddechu (...)
Chiesi Pharmaceuticals GmbH


Atrovent

Atrovent jest lekiem rozszerzającym oskrzela, o działaniu przeciwcholinergicznym. Atrovent jest wskazany jako środek rozszerzający oskrzela w leczeniu podtrzymującym stanów s (...)
Boehringer Ingelheim International GmbH


Atrovent N

(...)
Boehringer Ingelheim International GmbH

Baladex

Baladex to lek w postaci syropu w skład, którego wchodzą dwie substancje czynne: teofilina i gwajfenezyna. Teofilina ma działanie rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, a (...)
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.


Berodual

Substancje czynne leku, bromek ipratropiowy (hamujący układ cholinergiczny, tzw. parasympatykolityk) i bromowodorek fenoterolu (pobudzający receptory beta-adrenergiczne, tzw. sy (...)
Boehringer Ingelheim International GmbH


Berodual N
Forfarm Sp. z o.o.

Berotec N 100

Lek Berotec N 100 zawiera fenoterol, który należy do grupy leków zwanych selektywnymi agonistami receptora beta2-adrenergicznego, który rozszerza drogi oddechowe i dlatego jest (...)
Boehringer Ingelheim International GmbH


Budelin Novolizer 200

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Budelin Novolizer 200

(...)
Meda Pharma GmbH & Co. KG


Budesonide Easyhaler

Substancją czynną leku Budesonide Easyhaler jest budezonid. Budezonid w proszku znajduje się w inhalatorze o nazwie Easyhaler. Poprzez ustnik inhalatora wdycha się ten proszek (...)
Orion Corporation


Budiair

Budiair dostępny jest w postaci roztworu w aerozolu inhalacyjnym, przeznaczonym do podawania wziewnego przez usta, bezpośrednio do płuc. Substancją czynną leku jest budezonid, (...)
Chiesi Pharmaceuticals GmbH


Buventol Easyhaler
Orion Corporation

Cortare

Lek CORTARE zawiera jako substancję czynną - dipropionian beklometazonu, który należy do grupy glikokortykosteroidów. Beklometazon stosowany w inhalacjach wykazuje charakterys (...)
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.


Cromoxal

Roztwór do nebulizacji Cromoxal zawiera substancję czynną sodu kromoglikan - lek o działaniu przeciwalergicznym i przeciwastmatycznym. Cromoxal zapobiega wystąpieniu lub zmnie (...)
Sandoz GmbH


Elofen

(...)
Polfarmex S.A.

Ephedrinum Hydrochloricum WZF

Lek Ephedrinum hydrochloricum WZF zawiera efedrynę, która rozszerza mięśnie gładkie oskrzeli oraz pobudza ośrodek oddechowy. Efedryna przyspiesza zwolnioną czynność serca (...)
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.


Euphyllin CR Retard

Euphyllin CR retard jest lekiem w postaci tabletek powlekanych o przedłużonym uwalnianiu do stosowania doustnego.

Substancją czynną tego leku jest teofilina. Teofilina dz (...)
Takeda Pharma Sp. z o.o.


Euphyllin Long

Euphyllin long jest lekiem w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu do stosowania doustnego. Substancją czynną tego leku jest teofilina. Teofilina działa rozkurczająco n (...)
Takeda Pharma Sp. z o.o.


Eurespal

Lek Eurespal zawiera fenspiryd, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspiryd zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, normalizuje nadmi (...)
ICHEM Sp. z o.o.


Flixotide

Flixotide, zawiesina do nebulizacji należy do leków stosowanych w astmie oskrzelowej. Substancja czynna leku, flutykazonu propionian, jest steroidem o miejscowym działaniu przec (...)
InPharm Sp. z o.o.


Flixotide Dysk

Flixotide Dysk należy do leków stosowanych w chorobach obturacyjnych dróg oddechowych. Substancja czynna leku, flutykazonu propionian, jest kortykosteroidem o miejscowym działa (...)
GlaxoSmithKline Export Ltd


Foradil

Substancją czynną leku Foradil jest formoterolu fumaran dwuwodny. Jest to lek rozszerzający oskrzela. Jego działanie polega na rozkurczu mięśni gładkich oskrzeli, co ułatwi (...)
Novartis Poland Sp. z o.o.Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.