Układ oddechowy

Choroby układu oddechowego

Najczęściej chorobom układu oddechowego towarzyszą duszność, kaszel, bóle w klatce piersiowej, odkrztuszanie plwociny, chrypka, świsty, zatkany nos oraz plucie krwią.
Częste choroby to zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, odma płucna oraz pylicę.

Podział produktów leczniczych w tej grupie

Produkty lecznicze


Acatar

Substancją czynną leku Acatar jest oksymetazoliny chlorowodorek o działaniu zmniejszającym obrzęk błony śluzowej nosa. Podanie leku Acatar powoduje zmniejszenie obrzęku zmi (...)
US Pharmacia Sp. z o.o.


Acatar Acti Form

Acatar Acti Form zawiera fenylefrynę. Jest to lek udrożniający nos, podawany doustnie. Zawarta w leku fenylefryna powoduje skurcz drobnych naczyń krwionośnych w błonie śluzo (...)
US Pharmacia Sp. z o.o.


Acatar Acti-Tabs

Acatar acti-tabs zawiera dwie substancje czynne: pseudoefedrynę i triprolidynę. pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, zmniejsza (...)
US Pharmacia Sp. z o.o.


ACC

Tabletki musujące ACC zawierają substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie.

ACC (...)
Avrentim Sp. z o.o.


ACC Hot

Granulat do sporządzania roztworu doustnego ACC Hot zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatw (...)
Delfarma Sp. z o.o.


ACC Mini

ACC mini zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie.

ACC mini stosuje si (...)
Forfarm Sp. z o.o.


ACC Optima

Lek ACC optima zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

Lek ACC optima stosuje s (...)
Delfarma Sp. z o.o.


ACC Optima Hot

Lek ACC optima Hot zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

ACC optima Hot stosu (...)
Sandoz GmbH


Accolate

Zafirlukast, substancja czynna leku Accolate, naleŜy do grupy leków nazywanych antagonistami receptorów leukotrienów LTC4, LTD4 oraz LTE4. Działanie leku polega na zmniejszeni (...)
AstraZeneca UK Ltd.


Acetylcysteine Sandoz

Roztwór do infuzji Acetylcysteine SANDOZ zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek o właściwościach przeciwutleniacza, neutralizujący szkodliwe czynniki (np. wolne ro (...)
Sandoz GmbH


Acodin

Lek Acodin występuje w postaci tabletek i zawiera substancję czynną dekstrometorfan. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo; hamuje odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie dział (...)
Sanofi-Aventis Sp. z o.o.


Acodin 150 Junior

Lek Acodin 150 Junior występuje w postaci syropu i zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamuje o (...)
Sanofi-Aventis Sp. z o.o.


Acodin 300

Lek Acodin 300 występuje w postaci syropu i zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, hamuje odruch k (...)
Sanofi-Aventis Sp. z o.o.


ACTI-trin

Acti-trin zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieli (...)
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.


Actifed
McNeil Products Limited C/O Johnson & Johnson Limited

Aerinaze
Merck Sharp & Dohme Ltd.

Aerius
Merck Sharp & Dohme Ltd.

Aflegan

Aflegan jest lekiem mukolitycznym. zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i poprawia jego transport, a dzięki temu ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. aflegan stosuje s (...)
PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o.


Afrin ND Glicerol

Lek Afrin ND stosowany jest w celu leczenia objawów zatkanego nosa, spowodowanych katarem siennym, przeziębieniem i zapaleniem zatok. Lek stosuje się co 12 godzin. Substancją c (...)
Bayer Sp. z o.o.


Alermed

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Alermed, 10 mg, tabletki powlekane C (...)
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.


Alerton

Alerton zawiera jako substancję czynną cetyryzyny dichlorowodorek i jest lekiem o działaniu przeciwalergicznym.

Lek Alerton jest wskazany u dorosłych i dzieci w wieku 6 l (...)
Sun-Farm Sp. z o.o.


Alerzina

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Alerzina, 10 mg, tabletki powlekane (...)
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.


Allertec

Allertec to lek przeciwalergiczny zawierający cetyryzynę, który stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i powyżej:

  • w łagodzeniu objawów dotyczących nosa (...)
    Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Allertec WZF

Allertec WZF to lek przeciwalergiczny zawierający cetyryzynę, który stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i powyżej:

  • w łagodzeniu objawów dotycz (...)
    Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Alti-Sir

Maść pięciornikowa złożona jest to lek o działaniu ściągającym, wysuszającym skórę i przeciwzapalnym. Lek Maść pięciornikowa złożona jest wskazany do miejscowego l (...)
Małgorzata Kacperska, Jan Kacperski Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MICROFARMWłaściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.