Układ mięśniowo-szkieletowy

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego mogą mieć wpływ na kości, mięśnie, stawy, ścięgna, wiązadła i nerwy. Problemy zdrowotne związane z tą kategorią mogą objawiać się jako lekkie i silne bóle aż do bardziej poważnych chorób wymagających podjęcia leczenia a często także zabiegów.

Podział produktów leczniczych w tej grupie

Produkty lecznicze


Acatar Zatoki

Acatar Zatoki jest lekiem przeznaczonym do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, (...)
US Pharmacia Sp. z o.o.


Aclasta
Novartis Europharm Ltd.

Actistav

Lek Actistav stosuje się w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Actistav zawiera chlorowodorek glukozaminy, który w organizmie jest syntetyzowany z glukozy. Chlorow (...)
Biofarm Sp. z o.o.


Aglan 15

Aglan 7,5 i Aglan 15 zawiera jako substancję czynną meloksykam. Meloksykam należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które są stosowane pr (...)
Zentiva, k.s.


Alenato

Substancją czynną leku Alenato jest kwas alendronowy w postaci sodu alendronianu trójwodnego. Jedna tabletka zawiera 10 mg kwasu alendronowego. Alendronian sodu jest bisfosfonia (...)
PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o.


Alendran 70

Co to jest lek Alendran 70? Lek Alendran 70 należy do grupy leków niehormonalnych zwanych bisfosfonianami. Lek Alendran 70 zapobiega utracie masy kostnej występującej u kobiet (...)
Delfarma Sp. z o.o.


Alendrogen

Alendrogen zawiera substancję czynną alendronian sodu.

Alendrogen należy do grupy leków zwanej bisfosfonianami. Bisfosfoniany są stosowane w leczeniu chorób kości taki (...)
Generics [UK] Ltd.


Alendronat Aurobindo

Co to jest Alendronat Aurobindo? Alendronat Aurobindo należy do grupy leków niehormonalnych, zwanych bisfosfonianami. Alendronat Aurobindo zapobiega utracie masy kostnej u kobiet (...)
Aurobindo Pharma (Malta) Limited


Alendronat-ratiopharm 70

Co to jest lek Alendronat-ratiopharm 70 Lek Alendronat-ratiopharm 70 należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami, które są stosowane w leczeniu zaburzeń kości. Lek wywie (...)
ratiopharm GmbH


Alendronatum 123ratio

Alendronatum 123ratio należy do grupy leków niehormonalnych, zwanych bisfosfonianami. Są one stosowane w zapobieganiu utraty masy kostnej, która występuje u kobiet po menopauz (...)
123ratio Sp. z o.o.


Alendronic Acid Polfarmex
Polfarmex S.A.

Aleve

Lek Aleve należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które poprzez odwracalne hamowanie syntezy prostaglandyn wywierają działanie przeciwbólowe, przeciwgo (...)
Bayer Sp. z o.o.


Allupol

Lek Allupol zawiera substancję czynną o nazwie allopurynol. Działa poprzez spowalnianie szybkości niektórych reakcji chemicznych w organizmie.

Lek Allupol stosowany jest (...)
Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.


Anapran

Anapran zawiera naproksen w postaci soli sodowej. naproksen, stanowiący substancję czynną leku, jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i działaniu prz (...)
Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.


Anapran Neo

Anapran neo zawiera naproksen sodowy. Naproksen, stanowiący substancję czynną leku, jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (...)
Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.


Apo-Napro

Apo-Napro należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Apo-Napro stosuje się w leczeniu:

  • reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób re (...)
    Delfarma Sp. z o.o.

Aprofen
Polfarmex S.A.

Arcoxia

  • Arcoxia jest lekiem należącym do grupy wybiórczych inhibitorów cyklooksygenazy 2 (COX-2). Należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapaln (...)
    MSD Polska Sp. z o.o.

Arduan

Arduan jest niedepolaryzującym lekiem zwiotczającym, który blokuje przewodzenie impulsu z zakończenia nerwu ruchowego do mięśnia poprzecznie prążkowanego poprzez kompetycyj (...)
Delfarma Sp. z o.o.


Aredia

Co to jest lek Aredia

Substancją czynną leku Aredia jest disodu pamidronian pięciowodny. Lek Aredia jest podawany w infuzji dożylnej po odpowiednim rozcieńczeniu.

(...)
Novartis Pharma GmbH


Arthrotec

ARTHROTEC jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ).

ARTHROTEC jest wskazany do stosowania u pacjentów wymagających jednoczesnego stosowania niesteroidowego leku pr (...)
Pfizer Europe MA EEIG


Arthrotec Forte

ARTHROTEC Forte jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ).

ARTHROTEC Forte jest wskazany do stosowania u pacjentów wymagających jednoczesnego stosowania niesteroido (...)
Pfizer Europe MA EEIG


Aspicam

Aspicam zawiera substancję czynną meloksykam. Lek ten należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe (...)
Biofarm Sp. z o.o.


Aspicam Bio
Biofarm Sp. z o.o.

Baclofen Polpharma
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.