Renazol Kapsułki dojelitowe, twarde

Lansoprazolum

Producent
PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o.
Dawka
15 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

14 kaps.
(brak ceny)
28 kaps.
(brak ceny)

Opis leku

Substancją czynną leku Renazol jest lanzoprazol, który blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku oraz zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku. Działanie leku rozpoczyna się około 1 do 2 godzin od zażycia i trwa przez mniej więcej 24 godziny.

Renazol jest stosowany u pacjentów dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga i zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej

  • kwaśne odbijanie). Refluks polega na cofaniu się treści żołądkowej do przełyku, w którym, wskutek tego, może dojść do rozwoju stanu zapalnego i towarzyszącego mu bólu. Może to powodować występowanie takich objawów, jak uczucie palącego bólu w klatce piersiowej wstępującego aż do gardła (zgaga) oraz kwaśnego smaku w ustach (w wyniku odbijania kwaśnej treści). W celu uzyskania poprawy objawów może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez 2-3 kolejne dni.
Jeśli po upływie 2 tygodni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Renazol

Opinie, komentarze, pytania

~Alexandra, 2018.05.23 19:22

Cześć. Czy istnieje różnica między Lanzul i Renazol? Teraz biorę Lanzul od 30mg, Czy mogę go zastąpić z Renazol 15mg? Ponieważ byłem za granicą i mogłem tylko znaleźć Renazol od 15 mm. Wielkie dzięki!


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.