« Układ pokarmowy i metabolizm

Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego

Produkty lecznicze


Atropinum Sulfuricum WZF

Atropinum sulfuricum WZF zawiera atropiny siarczan, który zaliczany jest do leków cholinolitycznych. Atropina działa na receptory występujące w gruczołach zewnątrzwydzielnic (...)
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.


Bellapan

BELLAPAN

0,25 mg, tabletki

Alkaloidy tropanowe < (...)
Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny "Farmapol" Sp. z o.o.


Bobotic

Substancją czynną w leku Bobotic jest symetykon, związek zmniejszający napięcie powierzchniowe, ułatwiający wydalanie gazów. Symetykon zapobiega tworzeniu się większych k (...)
Medana Pharma S.A.


Buscolysin

Buscolysin wykazuje podobną do atropiny aktywność parasympatykolityczną, jednak działając obwodowo pozbawiony jest ośrodkowych objawów jej oddziaływania. w stosunku do atropiny d (...)
Sopharma Warszawa Sp. z o.o.


Debretin
Medana Pharma S.A.

Debridat

Debridat należy do klasy leków nazywanych lekami muskulotropowymi, przeciwskurczowymi. Działa na skurcze mięśniowe i koryguje zaburzenia pasażu jelitowego.

Debridat (...)
Forfarm Sp. z o.o.


Deespa

Substancja czynna leku

  • drotaweryna jest syntetyczną pochodną papaweryny. Lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Jego działanie sp (...)
    Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Espumisan

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masa (...)
PharmaVitae Sp. z o.o. sp. k.


Esputicon

Esputicon zawiera substancję czynną dimetykon, który jest związkiem o małym napięciu powierzchniowym zmieniającym napięcie powierzchniowe baniek gazów w przewodzie pokarmo (...)
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne "Synteza" Sp. z o.o.


Galospa
Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy GALENUS

Gasprid

(...)
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Gastrosil
ICN Polfa Rzeszów S.A.

Infacol

Infacol to lek w postaci zawiesiny (biała jednorodna zawiesina o zapachu pomarańczowym), ułatwiający usuwanie gazów z przewodu pokarmowego w wyniku perystaltyki jelit. Infacol (...)
Delfarma Sp. z o.o.


Meteospasmyl

Meteospasmyl znosi dolegliwości bólowe występujące w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego. Zawiera dwie substancje czynne: alwerynę oraz symetykon. Alweryna dzia (...)
MB Pharma Spółka z o.o. Spółka Komandytowa


Metoclopramidum 0,5% Polpharma

Metoclopramidum 0,5% Polpharma jest lekiem przeciwwymiotnym. Zawiera substancję czynną zwaną „metoklopramid”. Lek działa na część mózgu, która zapobiega nudnościom i (...)
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.


Metoclopramidum Polpharma

Metoclopramidum Polpharma jest lekiem przeciwwymiotnym. Zawiera substancję czynną zwaną „metoklopramid”. Lek działa na część mózgu, która zapobiega nudnościom i wymio (...)
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.


NO-SPA

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika

NO-SPA, 40 mg, tabletki Dro (...)
Sanofi-Aventis Sp. z o.o.


NO-SPA Ampułki

Lek No-Spa Ampułki występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań podskórnych, domięśniowych i dożylnych; zawiera substancję czynną drotawerynę. Drotaweryna należy do grupy (...)
Chinoin Pharmaceutical and Chemical Works Private Co. Ltd.


NO-SPA Forte

Lek No-Spa Forte zawiera jako substancję czynną chlorowodorek drotaweryny. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśn (...)
Chinoin Pharmaceutical and Chemical Works Private Co. Ltd.


Panadol Femina

Lek Panadol Femina czopki zawiera paracetamol i butylobromek hioscyny.

Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki.

Butylobromek hioscyny zno (...)
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.


Papaverinum Hydrochloricum WZF
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Scopolan

Scopolan jest lekiem zawierającym butylobromek hioscyny o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płcio (...)
Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.


Simet

SIMET zawiera substancję czynną symetykon. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w żołądku i jelitach, co powoduje ich łączenie się i ułatwione usuwanie (...)
Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.


Simetikon Hasco
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Spasmalgon

Spasmalgon jest złożonym lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych oraz dróg rodnych. Posiada silne działa (...)
Sopharma Warszawa Sp. z o.o.Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.