« Ośrodkowy układ nerwowy

Leki znieczulające

Produkty lecznicze


Aerrane

Lek Aerrane zawiera izofluran. Stosowany jest w chirurgii do znieczulenia ogólnego. Jest to wziewny lek znieczulający (podawany pacjentowi jako para przeznaczona do wdychania). W (...)
Baxter Polska Sp. z o.o.


Aethylum Chloratum Filofarm

Opis działania lek aethylum chloratum filofarm rozpryskiwany na skórę gwałtownie paruje, pochłaniając dużo ciepła, wskutek czego dochodzi do znacznego oziębienia, a nawet powstaj (...)
Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM


Bobodent
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

BUPIVACAINE WZF SPINAL 0,5% HEAVY

Lek zawiera bupiwakainę, która należy do grupy leków miejscowo znieczulających o budowie amidowej. Działa długotrwale znieczulająco. Bupivacaine WZF Spinal 0,5% Heavy stosu (...)
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.


Bupivacainum Hydrochloricum WZF 0,5%

Lek zawiera bupiwakainę, która należy do grupy leków miejscowo znieczulających o budowie amidowej. Działa długotrwale znieczulająco i przeciwbólowo. Po podaniu leku zniecz (...)
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.


Citocartin 100

Artykaina (inaczej kartykaina) jako jedyny z amidowych środków do znieczulenia miejscowego zawiera w cząsteczce pierścień tiofenowy (zamiast benzenowego). dzięki temu metabolizm lek (...)
Molteni Dental s.r.l.


Citocartin 200

Artykaina (inaczej kartykaina) jako jedyny z amidowych środków do znieczulenia miejscowego zawiera w strukturze cząsteczki pierścień tiofenowy (zamiast benzenowego). dzięki temu met (...)
Molteni Dental s.r.l.


Diprivan

Lek Diprivan należy do grupy środków zwanych anestetykami dożylnymi. Propofol - substancja czynna leku Diprivan - jest krótko działającym środkiem stosowanym do znieczuleni (...)
AstraZeneca UK Ltd.


Durogesic

Durogesic jest lekiem w postaci plastrów przyklejanych na skórę. Plastry zawierają jako substancję czynną fentanyl, który jest lekiem przeciwbólowym o silnym działaniu, za (...)
Janssen-Cilag International N.V.


Emla

Lek EMLA zawiera dwie substancje miejscowo znieczulające - lidokainę i prylokainę. Jest stosowany na skórę lub błonę śluzową w celu uzyskania przemijającego znieczu (...)
Pretium Farm Sp. z o.o.


Emla Plaster
AstraZeneca AB

Etomidate-Lipuro

Substancja czynna leku Etomidate-Lipuro

  • etomidat - działa nasennie i jest stosowana w znieczuleniu ogólnym. Efekt działania leku pojawia się bardzo szybko, a działa (...)
    B. Braun Melsungen AG

Forane

Lek Forane jest wziewnym lekiem znieczulającym dostępnym w postaci płynu. Zawiera wyłącznie izofluran - substancja czynna. Lek w specjalnym urządzeniu (parownik) zamienia si (...)
AbbVie Polska Sp. z o.o.


Hypnomidate

Substancją czynną leku Hypnomidate jest etomidat.

Hypnomidate wskazany jest do wprowadzenia oraz podtrzymania znieczulenia ogólnego, jak również jako znieczulenie dodatk (...)
Janssen-Cilag International N.V.


Ketanest 10

Ketanest 10 jest szybko działającym lekiem wykorzystywanym do znieczulenia ogólnego podawanym dożylnie lub domięśniowo.

Ketanest 10 jest stosowany:

  • jako poje (...)
    Pfizer Europe MA EEIG

Ketanest 50

Ketanest 50 jest szybko działającym lekiem wykorzystywanym do znieczulenia ogólnego, podawanym we wlewach dożylnych, wstrzyknięciach dożylnych lub wstrzyknięciach domięśni (...)
Pfizer Europe MA EEIG


Lidocain-EGIS

Lidokaina, substancja czynna leku Lidocain-EGIS należy do grupy leków miejscowo znieczulających. Leki miejscowo znieczulające przejściowo hamują przewodnictwo nerwowe w miejs (...)
Forfarm Sp. z o.o.


Lignadren
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Lignocainum 2% C. Noradrenalino 0,00125% WZF

Lek zawiera lidokainę, substancję o działaniu znieczulającym o budowie amidowej. Dodatek noradrenaliny ogranicza szybkość wchłaniania lidokainy z tkanek do układu krążeni (...)
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.


Lignocainum Hydrochloricum WZF 2%

Lidokaina jest lekiem miejscowo znieczulającym i przeciwarytmicznym, podawanym przez lekarza. Działa przez hamowanie wytwarzania i przewodzenia bodźców we włóknach nerwowych (...)
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.


Lignocainum Jelfa

(...)
PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o.

Lignocainum WZF 5% Grave
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Lignox

Lignox żel stosuje się w powierzchniowych znieczuleniach błon śluzowych i skóry:

  • znieczulenia powierzchniowe błon śluzowych przed iniekcją (zastrzykiem) w celu z (...)
    Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy

Marcaine - Adrenaline 0,5%

Bupiwakaina jest lekiem miejscowo znieczulającym o budowie amidowej, charakteryzującym się długim czasem działania. Działanie leku Marcaine-Adrenaline 0,5% polega na czasowym (...)
AstraZeneca AB


Marcaine 0,5%

Bupiwakaina jest lekiem miejscowo znieczulającym o budowie amidowej, charakteryzującym się długim czasem działania. Działanie leku Marcaine 0,5% polega na czasowym zablokowan (...)
AstraZeneca ABWłaściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.