Ospen 1000 Tabletki powlekane

Phenoxymethylpenicillinum kalicum

Producent
Sandoz GmbH
Dawka
1 000 000 j.m. (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

12 tabl.
 • cena regularna: 8,61 zł
 • cena refundowana ryczałt: 3,2 zł
  • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
  • Oraz zakażenia u pacjentów po autologicznym lub allogenicznym przeszczepie szpiku – profilaktyka; zakażenia u pacjentów z zaburzeniami odpornoœci - profilaktyka; zakażenia u pacjentów z chorobami rozrostowymi układu krwiotwórczego - profilaktyka
30 tabl.
(brak ceny)
500 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Ospen jest antybiotykiem należącym do grupy penicylin do stosowania doustnego, o silnym działaniu przeciwbakteryjnym. Działa bakteriobójczo na wrażliwe, rozmnażające się drobnoustroje poprzez hamowanie syntezy ściany komórkowej.

Ospen wskazany jest:

 • w leczeniu następujących zakażeń o przebiegu lekkim do umiarkowanego, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na penicylinę:
 • zakażenia uszu, nosa i gardła, w tym zakażenia paciorkowcowe (płonica, zapalenie gardła, zapalenie gardła i migdałków podniebiennych, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego, angina Vincenta);
 • zakażenia dróg oddechowych: bakteryjne zapalenie oskrzeli, bakteryjne zapalenie płuc, odoskrzelowe zapalenie płuc (jako kontynuacja leczenia lekami podawanymi we wstrzyknięciach);
 • zakażenia skóry i tkanek miękkich: róża, różyca, ropne zapalenie skóry (np. liszajec, czyraczność), ropnie, ropowica;
 • w zapobieganiu gorączce reumatycznej.
W leczeniu ciężkiego zapalenia płuc, ropniaka opłucnej, posocznicy, zapalenia osierdzia, zapalenia wsierdzia, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapale (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Ospen 1000

Opinie, komentarze, pytania

~Pilne, 2018.01.08 21:25

Czy antubiotyk ospen 1000 mozna podawac dziecku przy ciaglej infekcji gardla po 1 tabl co 8 godz ? I czy mozna laczyc z ibufenem na goraczke?


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.