Malarone Tabletki powlekane

Atovaquonum + Proguanili hydrochloridum

Producent
Delfarma Sp. z o.o.
Dawka
250 mg + 100 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2017-07-11

Cena i dostępne opakowania

12 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Malarone należy do grupy leków zwanych przeciwmalarycznymi. Zawiera on dwie substancje czynne: atowakwon i chlorowodorek proguanilu.

Wskazania do stosowania leku Malarone

Lek Malarone ma dwa zastosowania:

  • w zapobieganiu malarii
  • w leczeniu malarii.
Zalecenia dotyczace dawkowania w poszczególnych wskazaniach znajdują się w punkcie 4. Jak stosować lek Malarone

Malaria szerzy się poprzez ugryzienia przez zarażone komary, które przenoszą pierwotniaka (Plasmodium falciparum) do krwi. Malarone zapobiega malarii poprzez niszczenie komórek tego pierwotniaka. U osób, które są już zarażone malarią, Malarone także niszczy komórki tych pierwotniaków.

Należy chronić się przed zarażeniem malarią. Malarią można zarazić się w każdym wieku. Jest to ciężka choroba, której można jednak zapobiec. Poza przyjmowaniem leku Malarone, bardzo ważne jest podjęcie działań zapobiegających ukąszeniom przez komary.

  • Należy stosować preparaty odstraszające owady na odkrytych obszarach skóry.
  • Należy nosić jasne ubrania okrywające większość ciała, zwłaszcza po zachodzie słońca, gdyż w tym czasie komary są szczególnie aktywne.
  • N (...)
    Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Malarone

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.