Leki przeciwpasożytnicze, owadobójcze i repelenty

Choroby pasożytnicze

Do najczęściej spotykanych w Polsce chorób pasożytniczych należą owsica (wywyłana przez owsiki), wszawica (wesz ludzka), włośnica (choroba odzwierzęca wywołana przez nicienia - włosień kręty) i tasiemczyca (powodowana obecnością tasiemca)

Podział produktów leczniczych w tej grupie

Produkty lecznicze


Arechin

Arechin jest lekiem przeciw malarii. Substancją czynną leku jest fosforan chlorochiny, który działa na pierwotniaki wywołujące malarię, takie jak Plasmodium vivax, P. malari (...)
Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.


Crotamiton

Crotamiton Farmapol ma postać maści do stosowania miejscowego, wyłącznie na skórę. Jest lekiem przeciwświerzbowym i przeciwświądowym. Lek łatwo przenika do skóry.

(...)
Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny "Farmapol" Sp. z o.o.


Crotamiton Farmapol

Crotamiton Farmapol ma postać płynu do stosowania miejscowego, wyłącznie na skórę. Jest lekiem przeciwświerzbowym i przeciwświądowym. Lek łatwo przenika do skóry.

(...)
Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny "Farmapol" Sp. z o.o.


Daraprim

(...)
GlaxoSmithKline Export Ltd

Delacet
Krakowskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" w Krakowie S.A.

Infectoscab 5% Krem

Substancją czynną leku INFECTOSCAB jest permetryna. Permetryna należy do grupy leków nazywanych piretroidami, które są środkami przeciwpasożytniczymi. INFECTOSCAB 5% KREM j (...)
Infectopharm Arzneimittel und Consilium GmbH


Malarone

Malarone należy do grupy leków zwanych przeciwmalarycznymi. Zawiera on dwie substancje czynne: atowakwon i chlorowodorek proguanilu.

Wskazania do stosowania leku Malarone(...)
Delfarma Sp. z o.o.


Metronidazol GSK

(...)
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

Pyrantelum Medana

Pyrantelum Medana jest lekiem stosowanym w zakażeniu jelitowym robakami obłymi. Działa na mięśnie pasożytów jelitowych (robaków obłych). Unieruchomione pasożyty zostają (...)
Medana Pharma S.A.


Pyrantelum Polpharma

Pyrantelum Polpharma jest lekiem przeciwpasożytniczym, działającym na robaki obłe w obrębie przewodu pokarmowego. Jest stosowany w:

  • Glistnicy wywołanej przez Ascar (...)
    Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Vermox

Vermox jest lekiem o działaniu przeciwrobaczym, o szerokim zakresie działania, stosowanym w leczeniu dorosłych i dzieci.

Lek Vermox jest wskazany w leczeniu zarażeń paso (...)
Storkpharm Sp. z o.o.


Zentel

Zentel zawiera albendazol

  • substancję czynną o działaniu przeciwrobaczym (przeciwpasożytniczym). Albendazol działa na pasożyty (robaki) i ich larwy, uniemożliwiaj (...)
    PharmaVitae Sp. z o.o. sp. k.


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.