Leki przeciwnowotworowe i immunomodulujące

Nowotwory

Rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych zajmują się dziedziny medycyny takie jak onkologia, patomorfologia (histopatologia i cytopatologia). Nowotwór może mieć rodzaj łagodny, złośliwy lub częściowo złośliwy. W leczeniu stosuje się najczęściej chemioterapię, radioterapię, chirurgię i immunoterapię.

Podział produktów leczniczych w tej grupie

Najczęściej diagnozowane nowotwory:

Więcej na temat nowotówrów i ich objawów można znaleść pod tym adresem.

Produkty lecznicze


5-Fluorouracil-Ebewe

5-Fluorouracil-Ebewe jest lekiem przeciwnowotworowym, należy do cytostatyków z grupy antymetabolitów. Jego działanie polega na wstrzymywaniu podziału komórek dzięki h (...)
Ebewe Pharma Ges.m.b.H Nfg. KG


Adriblastina PFS

Substancja czynna leku ADRIBLASTINA PFS doksorubicyna jest cytotoksycznym antybiotykiem z grupy antracyklin o działaniu przeciwnowotworowym.

Lek ADRIBLASTINA PFS może być (...)
Pfizer Europe MA EEIG


Adriblastina R.D.

Substancja czynna leku ADRIBLASTINA R.D. doksorubicyna jest cytotoksycznym antybiotykiem z grupy antracyklin o działaniu przeciwnowotworowym.

Lek ADRIBLASTINA R.D. może by (...)
Pfizer Europe MA EEIG


Advagraf
Astellas Pharma Europe BV

Alexan

(...)
Ebewe Pharma Ges.m.b.H Nfg. KG

Alfaferone

(...)
Alfa Wassermann S.p.A.

Alimta
Eli Lilly Nederland B.V.

Alkeran
Aspen Pharma Trading Limited

Anastralan

Anastralan zawiera substancję czynną nazywaną anastrozolem. Należy do grupy leków tzw. inhibitorów aromatazy. Anastralan jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po men (...)
PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o.


AnastroGen

Anastrozol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że zakłóca on niektóre działania aromatazy, enzymu znajdującego się w organizmie, w efekcie (...)
Generics [UK] Ltd.


AnastroLek

(...)
Sandoz GmbH

Anastrozol Teva

  • Anastrozol Teva zawiera substancje czynną zwaną anastrozolem. Anastrozol należy do grupy leków zwanych inhibitorami aromatazy. Anastrozol Teva jest stosowany w (...)
    Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Anastrozole Orion

Anastrozol, substancja czynna leku Anastrozole Orion, należy do grupy leków nazwanych inhibitorami aromatazy. Anastrozole Orion jest stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie, ch (...)
Orion Corporation


Ansyn

Ansyn zawiera substancję czynną zwaną anastrozolem. Anastrozol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Ansyn jest stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie, c (...)
Actavis Group PTC ehf.


Apo-Flutam

Error: Illegal entry in bfrange block in ToUnicode CMap Error: Illegal entry in bfrange block in ToUnicode CMap Error: Illegal entry in bfrange block in ToUnicode CMap Error: Illegal entr (...)
Apotex Europe B.V.


Arava
Sanofi-Aventis Deutschland GmbH

Aromek

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

AROMEK 2,5 mg, tabletki powlekane

(...)
Celon Pharma Sp. z o.o.


Asparaginase 5000 Medac
medac Gesellschaft fur klinische Specialpraparate mbH

ATG-Fresenius S

ATG-Fresenius S naleŜy do grupy leków zwanych lekami immunosupresyjnymi. Leki immunosupresyjne są stosowane do zapobiegania odrzuceniu przez organizm przeszczepionego narządu l (...)
Fresenius Biotech GmbH


Atriance
Glaxo Group Limited

Atrozol

Anastrozol, substancja czynna leku Atrozol, należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Oznacza to, że anastrozol hamuje działanie aromatazy, enzymu wpływającego (...)
Vipharm S.A.


Avastin
Roche Registration Ltd.

Avonex
Biogen Idec Limited

BCG - Medac

Lek BCG-medac pobudza układ odpornościowy i jest stosowany w leczeniu kilku rodzajów raka pęcherza moczowego. Lek ten jest skuteczny jeśli rak ogranicza się do komórek nabł (...)
medac Gesellschaft fur klinische Specialpraparate mbH


Beromun
Boehringer Ingelheim International GmbH


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.