« Krew i układ krwiotwórczy

Leki stosowane w niedokrwistości

Produkty lecznicze


Abseamed
Medice Arzneimittel Puetter GmbH & Co. KG

Acidum Folicum Hasco
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Acidum Folicum Polfarmex

Kwas foliowy (Acidum folicum) jest witaminą z grupy B. Lek zalecany jest w profilaktyce i leczeniu stanów powodowanych niedoborem kwasu foliowego: niedokrwistości megaloblastycz (...)
Polfarmex S.A.


Acidum Folicum Richter

Lek acidum folicum richter jest preparatem kwasu foliowego, zaliczanego do witamin z grupy b. witamina ta jest szczególnie ważna dla prawidłowego tworzenia się komórek krwi w szpiku (...)
Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.


Acifolik

Acifolik zawiera kwas foliowy, który jest witaminą z grupy b. kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. wpływa na stan tkanek płodowych, nabło (...)
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.


Aranesp
Amgen Europe B.V.

Ascofer

Tabletki powlekane Ascofer zawierają 200 mg żelaza(II) glukonianu, co odpowiada 23,2 mg jonów żelaza(II) i służą do uzupełniania niedoborów żelaza w organizmie. Niedobory (...)
Espefa Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy


Binocrit
Sandoz GmbH

CosmoFer

CosmoFer zawiera żelazo w postaci kompleksu z dekstranem (jest to cukier o długołańcuchowej cząsteczce) będący w organizmie analogiem fizjologicznej postaci żelaza, ferryty (...)
Pharmacosmos A/S


Epoetin Alfa Hexal
HEXAL AG

Feroplex

Feroplex zawiera trójwartościowe żelazo w postaci związanej z białkiem. proteinianobursztynian żelaza charakteryzuje się zmienną rozpuszczalnością w zależności od kwasowości (...)
Italfarmaco S.p.A.


Ferrograd Folic
Teofarma s.r.l.

Ferrologic 20 Mg/ml

Ferrologic 20 mg/ml naleŜy do grupy leków nazywanych preparatami Ŝelaza. Podawany jest bezpośrednio do Ŝyły.

Lek Ferrologic 20 mg/ml jest stosowany w celu uzupełnienia (...)
Fresenius Medical Care Nephrologica Deutschland GmbH


Ferrum Lek

Żelazo jest ważnym składnikiem krwinek czerwonych, mięśni oraz enzymów. Niedobór żelaza może powodować przewlekłe zmęczenie, brak koncentracji, rozdrażnienie, nerwowo (...)
Sandoz GmbH


Ferrum-Lek
Sandoz GmbH

Folacid

Folacid 5 mg i Folacid 15 mg występuje w postaci tabletek i zawiera kwas foliowy. Kwas foliowy (pteroiloglutaminowy) jest witaminą z grupy B. Jest on niezbędny do prawidłowego (...)
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne "Synteza" Sp. z o.o.


Folacid 0,4 Mg
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne "Synteza" Sp. z o.o.

Folidex

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA

Folidex

400 mikrogramów tabl (...)
Italfarmaco S.p.A.


Folik

Kwas foliowy, substancja czynna leku Folik, jest witaminą z grupy B. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy. Realizacja zwiększo (...)
Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.


Folovit
Polfarmex S.A.

Hemofer Prolongatum

Hemofer Prolongatum uzupełnia niedobory żelaza. Ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Oznacza to, że zawarte w nich żelazo jest stopniowo uwalniane. Ułatwia to jego (...)
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.


Mircera
Roche Registration Ltd.

NeoRecormon
Roche Registration Ltd.

Tardyferon
Avrentim Sp. z o.o.

Venofer

.

Venofer w postaci roztworu do wstrzyknięć dożylnych uzupełnia zasoby żelaza w organizmie. Żelazo jest wykorzystywane w szpiku kostnym do wytwarzania hemoglobiny (Hb). Venofe (...)
Delfarma Sp. z o.o.Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.