Estradot 75 System transdermalny

Estradiolum

Producent
Novartis Poland Sp. z o.o.
Dawka
1,17 mg (75 mcg/24 h) (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

8 plastrów
(brak ceny)

Opis leku

ESTRADOT jest to system transdermalny w postaci plastra, do stosowania na powierzchnię nieuszkodzonej skóry. Substancją czynną leku jest estradiol (Estradiolum), który przenika przez skórę i dostaje się bezpośrednio do krwioobiegu. Estradiol jest uwalniany z systemu transdermalnego przez

4 doby.

ESTRADOT jest lekiem stosowanym w ramach hormonalnej terapii zastępczej:

  • w leczeniu objawów niedoboru estrogenów u kobiet po menopauzie (naturalnej lub wywołanej chirurgicznie),
  • w profilaktyce osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których występuje zwiększone ryzyko złamań kości w przyszłości, a które nie tolerują lub dla których przeciwwskazane są inne leki stosowane w profilaktyce osteoporozy.
W okresie od pokwitania do menopauzy estradiol, który wytwarzany jest u kobiet głównie przez komórki pęcherzyków jajnikowych, jest najaktywniejszym estrogenem. Po menopauzie, kiedy jajniki zaprzestają swej czynności, wytwarzane są jeszcze tylko niewielkie ilości estradiolu. U wielu kobiet zaprzestanie wytwarzania estradiolu przez jajniki powoduje objawy naczynioruchowe (uderzenia gorąca), zaburzenia snu i postępujące zmiany zanikowe układu m (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Estradot 75

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.