Estalis System transdermalny

Estradiolum hemihydricum + Norethisteronum

Producent
Novartis Poland Sp. z o.o.
Dawka
0,6 mg + 2,7 mg (50 mcg + 140 mcg)/24 h (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

8 szt.
  • cena regularna: 39,18 zł
  • cena refundowana 30%: 11,75 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
24 plastry
(brak ceny)

Opis leku

Estalis dostarcza kombinację dwóch hormonów, estradiolu półwodnego i noretysteronu octanu i stosuje się go w hormonalnej terapii zastępczej.

Estradiol: W okresie od pokwitania do menopauzy estradiol, który wytwarzany jest u kobiet głównie przez komórki pęcherzyków jajnikowych, jest najaktywniejszym estrogenem. Po menopauzie, kiedy jajniki zaprzestają swej czynności, wytwarzane są jeszcze tylko niewielkie ilości estradiolu. U wielu kobiet zaprzestanie wytwarzania estradiolu przez jajniki powoduje objawy naczynioruchowe (uderzenia gorąca), zaburzenia snu i postępujące zmiany zanikowe układu moczowo-płciowego. Zaburzenia te mogą być w dużym stopniu złagodzone za pomocą leczenia estrogenami. Potwierdzono, że stosowanie zastępczej terapii estrogenowej zapobiega pomenopauzalnej utracie masy kostnej.

Noretysteronu octan: Noretysteronu octan jest silnym związkiem gestagennym, który zasadniczo ma to samo działanie biologiczne, co wytwarzany u kobiet progesteron. Jednym z głównych narządów docelowych progestagenów jest macica. U kobiet w okresie okołomenopauzalnym i u kobiet po menopauzie, które stosują estrogenoterapię, zastosowanie progestagenów powoduje indukcję fazy (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Estalis

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.