Desferal Proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

Deferoxaminum

Producent
Novartis Poland Sp. z o.o.
Dawka
500 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

10 fiol. proszku
(brak ceny)

Opis leku

Co to jest lek Desferal Lek Desferal zawiera substancję czynną

  • mezylan deferoksaminy, zwaną „chelatorem”. Lek wiąże i usuwa nadmiar z organizmu żelaza lub glinu, który następnie wydalany jest z moczem i kałem.
W jakim celu stosuje się lek Desferal U pacjentów leczonych z powodu różnych rodzajów niedokrwistości, takich jak talasemia, może zachodzić konieczność przeprowadzania wielokrotnych transfuzji krwi. Wielokrotne transfuzje mogą prowadzić do nadmiernego gromadzenia żelaza w organizmie. Jest to spowodowane tym, że krew zawiera żelazo, a organizm nie dysponuje naturalną metodą usuwania nadmiaru żelaza, które gromadzi się w wyniku przeprowadzania transfuzji. Z czasem nadmierne nagromadzenie żelaza w organizmie może wywołać uszkodzenia ważnych narządów, takich jak wątroba i serce. Lek Desferal usuwa nadmiar żelaza i tym samym może być stosowany do leczenia przewlekłego przeładowania żelazem. Desferal może być stosowany u osób dorosłych, nastolatków oraz dzieci.

Może być stosowany również w celu:

  • leczenia ostrego zatrucia żelazem;
  • leczenia przewlekłego nadmiernego gromadzenia glinu u pacjentów z ciężką chorobą nerek, wymagającyc (...)
    Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Desferal

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.