Depo-Medrol Z Lidokainą Zawiesina do wstrzykiwań

Lidocaini hydrochloridum + Methylprednisoloni acetas

Producent
Pfizer Europe MA EEIG
Dawka
(10 mg + 40 mg)/ml (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

1 fiol.a 1 ml
  • cena regularna: 15,1 zł
  • cena refundowana 50%: 7,72 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

Opis leku

Substancja czynna leku depo- medrol z lidokainą, metyloprednizolonu octan należy do grupy glikokortykosteroidów przeznaczonych do stosowania wewnętrznego, chlorowodorek lidokainy jest silnym środkiem znieczulającym miejscowo. depo-medrol z lidokainą powinien być stosowany jedynie w terapii objawowej. lek podaje się domięśniowo, okołostawowo, lub dostawowo.

Depo-Medrol z lidokainą jest wskazany do krótkotrwałego podawania, jako terapia uzupełniająca w okresie ostrego epizodu lub zaostrzenia w następujących schorzeniach: − zapalenie błony maziowej w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów − reumatoidalne zapalenie stawów − pourazowa choroba zwyrodnieniowa stawów − ostre i podostre zapalenie kaletki maziowej − zapalenie nadkłykcia − ostre nieswoiste zapalenie pochewki ścięgna − ostre dnawe zapalenie stawów

Depo-Medrol z lidokainą może mieć również zastosowanie w leczeniu guzów torbielowatych, zapaleń rozścięgien lub zapaleń ścięgien (ganglionów).

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Depo-Medrol Z Lidokainą

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.