Biodacyna Ophthalmicum 0,3% Krople do oczu, roztwór

Amikacinum

Producent
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Dawka
3 mg/ml (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

1 butelka 5 ml
(brak ceny)

Opis leku

Lek przeznaczony jest do wkraplania do oka zgodnie z zaleceniami lekarza. krople do oczu biodacyna ophthalmicum 0,3% zawierają antybiotyk aminoglikozydowy amikacynę. amikacyna jest półsyntetycznym antybiotykiem z grupy aminoglikozydów o szerokim zakresie działania. wykazuje silne działanie bakteriobójcze wobec większości szczepów opornych na inne antybiotyki aminoglikozydowe (gentamycynę, tobramycynę i kanamycynę). jest aktywna wobec bakterii gram-ujemnych i niektórych bakterii gram- dodatnich. antybiotyk jest skuteczny w leczeniu zakażeń oka wywołanych przez bakterie: staphylococcus aureus, proteus spp., escherichia coli, serratia spp., enterobacter spp., klebsiella spp. oraz pseudomonas spp., w tym pseudomonas aeruginosa.

Wskazania Lek Biodacyna Ophthalmicum 0,3% stosuje się w leczeniu bakteryjnych zakażeń oka: w zapaleniu spojówki, rogówki, w zapaleniu brzegów powiek i woreczka łzowego, w leczeniu jęczmienia. Preparat podaje się profilaktycznie pacjentom przygotowywanym do operacji na gałce ocznej.

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Biodacyna Ophthalmicum 0,3%

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.