Barium Sulfuricum Medana Zawiesina doustna i doodbytnicza

Barii sulfas

Producent
Medana Pharma Terpol Group S.A.
Dawka
200 g (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

1 butelka 250 ml
(brak ceny)
1 butelka 240 ml
(brak ceny)
1 op. 200 ml
(brak ceny)

Opis leku

Zawiesina barium sulfuricum medana jest pozytywnym środkiem cieniującym wykorzystywanym w rentgenodiagnostyce przewodu pokarmowego. nie rozpuszcza się w wodzie i nie wchłania się z przewodu pokarmowego. w odróżnieniu od rozpuszczalnych soli baru nie powoduje zatruć. mechanizm działania wynika z jego zdolności do pochłaniania promieniowania rentgenowskiego. po podaniu środka cieniującego (doustnie lub we wlewie doodbytniczym) w badaniu rtg zostają uwidocznione rzeźba błony śluzowej i światło przewodu pokarmowego, co pozwala na wykrycie zmian chorobowych przełyku, żołądka, jelita cienkiego lub jelita grubego. lek nie wpływa na czynności wydzielnicze i motoryczne przewodu pokarmowego. wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Wskazania do stosowania Produkt przeznaczony wyłącznie do diagnostyki radiologicznej. Badania radiologiczne przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelita cienkiego i jelita grubego.

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Barium Sulfuricum Medana

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.