Atoris Tabletki powlekane

Atorvastatinum

Producent
Krka Polska Sp. z o.o.
Dawka
80 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2016-07-10
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

14 tabl.
(brak ceny)
30 tabl.
  • cena regularna: 54,87 zł
  • cena refundowana 30%: 31,97 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
    • Oraz ciężka wtórna hipercholesterolemia u dzieci w wieku od 10 do 18 roku życia (z wysokim ryzykiem powikłań sercowo - naczyniowych oraz przy braku skutecznoœci leczenia niefarmakologicznego) w przebiegu: niewydolnoœci nerek lub zespołu nerczycowego, lub cukrzycy typu I (z towarzyszšcš mikroalbuminuriš lub niewydolnoœciš nerek), lub otrzymujšcych terapię antyretrowirusowš, lub po przeszczepianiu narzšdów
60 tabl.
(brak ceny)
90 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Atoris należy do grupy leków zwanych statynami, które regulują stężenie lipidów (tłuszczów).

Atoris jest stosowany w celu obniżenia stężenia lipidów (cholesterolu i trójglicerydów) we krwi, gdy dieta niskotłuszczowa i zmiana stylu życia nie przyniosły efektów. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, lek Atoris może być również stosowany w celu zmniejszenia tego ryzyka nawet, jeśli stężenie cholesterolu jest w normie. Podczas leczenia lekiem Atoris należy kontynuować stosowanie diety obniżającej stężenie cholesterolu.

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Atoris

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.