Arduan Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

Pipecuronii bromidum

Producent
Delfarma Sp. z o.o.
Dawka
4 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2018-01-02

Cena i dostępne opakowania

25 fiol. proszku + rozp.
(brak ceny)

Opis leku

Arduan jest niedepolaryzującym lekiem zwiotczającym, który blokuje przewodzenie impulsu z zakończenia nerwu ruchowego do mięśnia poprzecznie prążkowanego poprzez kompetycyjne w stosunku do acetylocholiny łączenie się z receptorem nikotynowym zlokalizowanym na płytce motorycznej mięśnia poprzecznie prążkowanego.

W przeciwieństwie do depolaryzujących leków blokujących przewodzenie nerwowo-mięśniowe takich jak sukcynylocholina, lek Arduan nie powoduje drżeń pęczkowych mięśni, nie ma również działania hormonalnego. Działanie blokujące przewodzenie nerwowo-mięśniowe dotyczy wyłącznie mięśni poprzecznie prążkowanych. Lek Arduan nie blokuje zwojów ani nie ma działania wagolitycznego (blokującego czynność nerwu błędnego) czy sympatykomimetycznego (pobudzającego zakończenia układu współczulnego), nawet w dawkach wielokrotnie większych niż dawka ED 90 dla tego leku (dawka potrzebna do zmniejszenia o 90% drżenia). Po podaniu inhibitorów acetylocholinesterazy takich, jak: neostygmina, pirydostygmina lub edrofonium zostaje zniesiona blokada przewodnictwa nerwowo-mięśniowego wywołana podaniem leku Arduan. Dawka leku potrzebna do zmniejszenia o

50 % drżenia (ED 50 ) i dawka (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Arduan

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.