Amertil Roztwór doustny

Cetirizini dihydrochloridum

Producent
Biofarm Sp. z o.o.
Dawka
1 mg/ml (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

200 ml (but.)
  • cena regularna: 21,25 zł
  • cena refundowana 30%: 8,69 zł
    • We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji
    • Oraz atopowe zapalenie skóry; alergia pokarmowa - u pacjentów od 6 miesišca życia; reakcja anafilaktyczna objawiajšca się pokrzywkš lub obrzękiem naczynioruchowym Quinckego - u pacjentów od 6 miesišca życia

Opis leku

Substancją czynną leku Amertil jest cetyryzyny dichlorowodorek.

Cetyryzyna jest lekiem przeciwalergicznym, selektywnym antagonistą receptorów histaminowych H[1]. Cetyryzyna jako substancja czynna hamuje uwalnianie histaminy oraz migrację eozynofilii (granulocytów kwasochłonnych). Histamina i eozynofile odgrywają ważną rolę w występowaniu objawów nadwrażliwości. Cetyryzyna jest szybko i całkowicie wchłaniana z przewodu pokarmowego. Działanie farmakodynamiczne leku rozpoczyna się w ciągu 20 minut po zażyciu i utrzymuje się przez co najmniej 24 godziny.

Wskazania do stosowania leku Amertil:

  • objawowe leczenie sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek i przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:

  • objawowe leczenie sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.
(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Amertil

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.