Alugen 10 Mg Tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Alfuzosini hydrochloridum

Producent
InPharm Sp. z o.o.
Dawka
10 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2019-01-26

Cena i dostępne opakowania

30 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Alugen 10 mg należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora adrenergicznego alfa lub alfa-adrenolitykami. Jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów rozrostu gruczołu krokowego, stanu, który bywa również określany terminem łagodnego (nienowotworowego) rozrostu prostaty (hiperlazja). Gruczoł krokowy jest umiejscowiony poniżej pęcherza moczowego. Otacza cewkę moczową, przewód wyprowadzający mocz na zewnątrz organizmu. Gdy gruczoł krokowy powiększa się, uciska cewkę moczową, tym samym zmniejszając jej średnicę. Może to powodować trudności w oddawaniu moczu. Powiększony gruczoł krokowy może powodować problemy urologiczne, takie jak trudności z oddawaniem moczu i częste oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy. Dzieje się tak głównie u starszych mężczyzn.

Alfa-adrenolityki rozkurczają mięśnie prostaty i szyi pęcherza, co pozwala na łatwiejsze opróżnianie pęcherza.

W niektórych pacjentów z łagodnym rozrostem prostaty, gruczoł krokowy jest tak duży, że całkowicie zatrzymuje przepływ moczu. Nazywa się to Ostrym Zatrzymaniem Moczu. Jest ono bardzo bolesne i może wymagać krótkotrwałego pobytu w szpitalu. Cienką, elastyczną rurkę (cewnik) umieszcza się w (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Alugen 10 Mg

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.