Alendronat Aurobindo Tabletki

Acidum alendronicum

Producent
Aurobindo Pharma (Malta) Limited
Dawka
70 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2017-02-28
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

2 tabl.
(brak ceny)
4 tabl.
  • cena regularna: 10,19 zł
  • cena refundowana 30%: 3,06 zł
    • Osteoporoza
8 tabl.
(brak ceny)
12 tabl.
(brak ceny)
20 tabl.
(brak ceny)
30 tabl.
(brak ceny)
40 tabl.
(brak ceny)
50 tabl.
(brak ceny)
60 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Co to jest Alendronat Aurobindo? Alendronat Aurobindo należy do grupy leków niehormonalnych, zwanych bisfosfonianami. Alendronat Aurobindo zapobiega utracie masy kostnej u kobiet po menopauzie, ułatwia odbudowę kości. Zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i szyjki kości udowej.

W jakim celu stosuje się lek Alendronat Aurobindo ? Lekarz przepisał Alendronat Aurobindo w celu leczenia osteoporozy. Alendronat Aurobindo zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i kości udowej.

Lek Alendronat Aurobindo,70 mg, tabletki, przyjmowany jest raz w tygodniu.

Co to jest osteoporoza? Osteoporoza jest chorobą objawiającą się tym, że kości stają się cieńsze i słabsze. Jest ona powszechna u kobiet po menopauzie. W trakcie menopauzy jajniki wstrzymują wytwarzanie hormonu żeńskiego - estrogenu, którego działanie polega na zachowaniu prawidłowego stanu układu kostnego. W wyniku tego następuje zmniejszenie gęstości kości i ich osłabienie. Im wcześniej kobieta będzie po menopauzie, tym większe jest ryzyko osteoporozy.

Osteoporoza rozpoczyna się bezobjawowo. Nieleczona może prowadzić do złamań kości. Chociaż złamania zwykle wywołują ból, nie występuje on w przypadku złamań kręgosłu (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Alendronat Aurobindo

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.