Adartrel Tabletki powlekane

Ropinirolum

Producent
GlaxoSmithKline Export Ltd
Dawka
2 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

28 tabl.
(brak ceny)
84 tabl.
(brak ceny)

Opis leku

Substancją czynną leku adartrel jest ropinirol, który należy do grupy leków zwanych agonistami dopaminy. agoniści dopaminy działają w mózgu podobnie do naturalnie występującej substancji zwanej dopaminą. adartrel jest lekiem stosowanym w leczeniu zespołu niespokojnych nóg o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. zespół niespokojnych nóg jest nazywany również zespołem ekboma. ludzie z zespołem niespokojnych nóg mają nieodparty przymus poruszania nogami, a czasami ramionami i innymi częściami ciała. zazwyczaj towarzyszą temu nieprzyjemne odczucia w kończynach

  • czasami opisywane jako „cierpnięcie skóry” lub ”mrowienie”
  • które mogą rozpocząć się, jak tylko pacjent usiądzie lub położy się i ustępują dopiero po wykonaniu ruchu. Pacjenci często mają więc problem z siedzeniem, a szczególnie ze snem. ADARTREL łagodzi nieprzyjemne odczucia oraz ogranicza przymus poruszania nogami i innymi kończynami.

2 ZANIM ZASTOSUJE SIĘ LEK ADARTREL Kiedy nie stosować leku ADARTREL

  • jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ropinirol lub którykolwiek z pozostałych składników leku ADARTREL (patrz punkty (...)
    Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Adartrel

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.