Actilyse 50 Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do infuzji

Alteplasum

Producent
Boehringer Ingelheim International GmbH
Dawka
50 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
2013-12-11
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

1 fiol. s. subst. + rozp. 50 ml
(brak ceny)

Opis leku

Substancją czynną leku Actilyse jest alteplaza (ludzki aktywator plazminogenu)

  • glikoproteina uzyskana metodą biotechnologii. Po podaniu dożylnym ulega ona aktywacji po połączeniu się z włóknikiem, zapoczątkowując przemianę plazminogenu w plazminę, powodującą rozpuszczenie skrzepliny. Układowe działanie alteplazy na czynniki krzepnięcia krwi pozostaje niewielkie. Alteplaza nie wykazuje właściwości antygenowych i dlatego w razie potrzeby można ją ponownie stosować. W czasie 5 minut po zakończeniu dożylnego wlewu kroplowego, stężenie leku w osoczu zmniejsza się o 50%, po 10 minutach wynosi 20%, zaś po 20 minutach
  • mniej niż 10% wartości początkowej. Poziom fibrynogenu i innych czynników krzepnięcia krwi zmniejsza się minimalnie, jeżeli alteplazę stosuje się w dawkach zalecanych w leczeniu trombolitycznym. Dlatego też w krótkim odstępie czasu po zakończeniu leczenia alteplazą można przeprowadzić leczenie operacyjne. W razie wątpliwości należy monitorować stężenie fibrynogenu.
Wskazania do stosowania Leczenie trombolityczne świeżego zawału mięśnia sercowego.

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.