Acatar Aerozol do nosa, roztwór

Oxymetazolini hydrochloridum

Producent
US Pharmacia Sp. z o.o.
Dawka
0,5 mg/ml (0,05%) (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

1 poj. 15 ml
(brak ceny)
1 poj. 20 ml
(brak ceny)
1 poj. 30 ml
(brak ceny)

Opis leku

Substancją czynną leku Acatar jest oksymetazoliny chlorowodorek o działaniu zmniejszającym obrzęk błony śluzowej nosa. Podanie leku Acatar powoduje zmniejszenie obrzęku zmienionej zapalnie błony śluzowej nosa i hamuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny. Prowadzi to do udroŜnienia nosa, ułatwia oddychanie przez nos, zmniejsza katar. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu 5-10 minut po podaniu i utrzymuje się przez 7 do 12 godzin.

Acatar jest stosowany w obrzęku błon śluzowych, występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych.

2. INFORMACJE WAśNE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU Acatar

Kiedy nie stosować leku Acatar

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwraŜliwość) na substancję czynną (oksymetazoliny chlorowodorek) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Acatar;
  • jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów);
  • jeśli u pacjenta występuje jaskra z wąskim kątem przesączania.
Kiedy zachować szczególną ostroŜność stosując Acatar Lek moŜna stosować je (...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Acatar

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.