Acatar Acti-Tabs Tabletki

Pseudoephedrini hydrochloridum + Triprolidini hydrochloridum

Producent
US Pharmacia Sp. z o.o.
Dawka
60 mg + 2,5 mg (dawka substancji czynnej w jednostce leku)
Pozwolenie do
bezterminowo
Kategorie

Cena i dostępne opakowania

2 tabl.
(brak ceny)
4 tabl.
(brak ceny)
6 tabl.
(brak ceny)
12 tabl.
(brak ceny)
12 tabl. (2 x 6)
(brak ceny)

Opis leku

Acatar acti-tabs zawiera dwie substancje czynne: pseudoefedrynę i triprolidynę. pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, zmniejsza uczucie zatkanego nosa (udrożnia nos). zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. triprolidyna zmniejsza kichanie i świąd nosa.

Wskazaniem do stosowania leku Acatar Acti-Tabs jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa (katar), uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Działanie leku Acatar Acti-Tabs rozpoczyna się już po około 15-30 minutach od podania i utrzymuje się przez przynajmniej 4 godziny. Acatar Acti-Tabs jest przeznaczony do leczenia dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Strona 1 z 4

(...)
Więcej informacji na temat leku w informacjach z ulotki Acatar Acti-Tabs

Opinie, komentarze, pytania


Właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść pozyskaną z ulotek leków. Ostatecznym źródłem informacji o leku zawsze jest ulotka dostarczona przez producenta. W przypadku wątpliwości lub nieścisłości proszę o kontakt.